четвер, 17 квітня 2025 р.

Тренінг за програмою підвищення кваліфікації вчителів «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів»

 З 16 по 17 квітня 2025 року відбувся тренінг за програмою підвищення кваліфікації вчителів «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів» розробленою Лабораторією з екологічних підходів до соціально-емоційного навчання (англ. EASEL Lab) Гарвардської вищої школи освіти (тренерка, к.психол.н., завідувачка кафедри) Тетяна Афанасьєва).

Два дні тренінгу подарували учасникам не просто знання, а справжні інструменти змін: практичні навички для створення теплого й підтримуючого освітнього простору, глибоке розуміння ролі СЕН, а також заряд психологічної стійкості й мотивації професійно зростати. Тренінг був пронизаний ідеєю, що благополуччя — це основа успіху, і ми можемо будувати його разом!

Щиро дякуємо кожному учаснику за вашу енергію, відданість і жагу до змін!




середа, 16 квітня 2025 р.

Психологічний форум Запоріжжя «Єдність. Стійкість. Професіоналізм» (до Всеукраїнського дня психолога)

 У межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, , а також з нагоди Всеукраїнського дня психолога у просторі «НЕЗЛАМНИЙ ТИТАН» (за адресою: вул. Перемоги, 131, м. Запоріжжя) 23.04.2025 з 11.00 до 13.00 буде проведено Психологічний форум Запоріжжя «Єдність. Стійкість. Професіоналізм» до Всеукраїнського дня психолога.

РЕЄСТРАЦІЯ

Запрошуємо до участі!



Про заповнення єдиної електронної системи звітності

 

З метою реалізації статті 76 Закону України «Про освіту» та Положення «Про психологічну службу у системі освіти України» Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» здійснює аналіз стану діяльності психологічної служби у 2024/2025 н. р.

Просимо звернути увагу, що у 2024/2025 н. р. проводиться збір аналітично-статистичних матеріалів фахівців психологічної служби виключно онлайн форматі через єдину електронну систему звітності (ЄЕСЗ).

Інститутом модернізації змісту освіти було проведено навчальні вебінари щодо заповнення єдиної електронної системи звітності для обласних керівників психологічної служби, практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти, фахівців ОТГ, методистів, керівників закладів освіти та інших у кожній області. Записи вебінарів можна переглянути на вебсайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за покликанням.

Єдина електронна система звітності побудована на концепції статистичних форм для збору та узагальнення статистичної інформації фахівців психологічної служби.

ЄЕСЗ автоматично обробляє шляхом агрегування такі дані:

  • загальні відомості про обласні навчально-методичніцентри/кабінети/лабораторії психологічної служби у системі освіти України;
  • мережа обласних, навчально-методичних центрів/кабінетів/лабораторій психологічної служби у системі освіти та методистів з психологічної служби районних (міських) навчально-методичних центрів/кабінетів/лабораторій у поточному навчальному році районних (міських) методичних кабінетів відділу освіти (за наявності) тощо;
  • інформація щодо провадження професійної діяльності фахівцями психологічної служби у період дії воєнного стану;
  • чисельність соціальних педагогів закладів освіти;
  • чисельність практичних психологів закладів освіти;
  • забезпеченість фахівців психологічної служби комп'ютером;
  • забезпеченість кабінетами працівників психологічної служби;
  • тематика звернень до працівників психологічної служби тощо.

До системи вводяться дані кожного фахівця психологічної служби закладу освіти. Агрегація проводиться автоматично, створюючи великий обсяг зведених статистичних звітів.

Єдина електронна система звітності включає в себе автоматизовані процедури перевірки даних та мінімізує кількість помилок. Крім того, існують процедури, що дозволяють проводити незалежну перевірку даних, що вводяться фахівцями.

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» має доступ до повної бази даних (за винятком персональної та конфіденційної інформації) через набір спеціальних звітів, що автоматично складаються.

Фахівці психологічної служби мають доступ до повної інформації про свої заклади освіти. Вони можуть використовувати цю інформацію для своїх функцій моніторингу та управління.

Заповнення єдиної електронної системи звітності буде відбуватися відповідно графіку, також надається для ознайомлення інструкція роботи з системою (додаток 2). Звертаємо увагу, що зазначена система буде працювати 24/7.

Просимо звернути увагу керівників закладів освіти, що фахівці психологічної служби (практичні психологи та соціальні педагоги), які звільняються з посади, мають обов’язково заповнити зазначену звітність до дати звільнення.

За відсутності в закладі освіти практичного психолога або соціального педагога єдину електронну систему звітності у онлайн форматі заповнює відповідальна особа (директор, заступник директора або інші фахівці закладу освіти).

Акцентується увага, що фахівці психологічної служби опорних закладів освіти та їх філій заповнюють аналітичну довідку окремо у кожному закладі.

Відповідальність за організацію подання звітності за територіальну громаду, а також за контроль своєчасності та повноти подання звітності закладами загальної середньої освіти (ЗЗСО) та закладами дошкільної освіти (ЗДО), або інші типи закладів освіти, що підпорядковані територіальній громаді, покладається на Центри професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП) — за їх наявності, або на відповідні відділи освіти територіальних громад. Заповнення Єдиної електронної системи звітності здійснюється в онлайн-форматі уповноваженою відповідальною особою.

Зареєструватися, переглянути та ознайомитися з інформацією щодо створення єдиної статистичної звітності можна за покликанням

 Детальніше

четвер, 10 квітня 2025 р.

Рефлексивна сесія «Охорона психічного здоров’я в Україні: новітні розуміння та підходи»

10 квітня 2025 року в онлайн форматі відбулася рефлексивна сесія «Охорона психічного здоров’я в Україні: новітні розуміння та підходи». Захід зібрав психологів закладів освіти, ЦПРПП Запорізької області для обговорення актуальних викликів пов’язаних з реалізацією закону про охорону психічного здоров’я і пошуку їх рішень. 

На заході спікерами виступили викладачі кафедри:

Гура Тетяна, доктор психологічних наук, професор, проректор  з наукової роботи та міжнародної діяльності з темою «Нові підходи до охорони психічного здоров'я в системі освіти:методологічні виклики та практичні рішення»

Афанасьєва Тетяна, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри з темою «Збереження психічного здоров’я у закладі освіти: сила партнерства»

Чемодурова Юлія, кандидат психологічних наук, доцент з темою «Психологічна та психосоціальна допомога: новий компас професійної діяльності?»

Та методист обласного науково-методичного центру Ганна Лисак з темою «Професійний розвиток психолога закладу освіти в умовах законодавчих змін».

Захід став важливим майданчиком для обміну досвідом, професійного зростання та формування стратегій підтримки психічного здоров’я в Україні та закладах освіти. 

Співпрацюємо разом для  розбудови психологічно безпечної та комфортної освіти!




середа, 9 квітня 2025 р.

День довкілля

 04 квітня 2025 року працівниками Інституту було організовано «День довкілля» –акцію з благоустрою території. До акції долучилися представники кафедри менеджменту освіти та психології.


 


вівторок, 8 квітня 2025 р.

Вітаємо із завершенням курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти!

З 24 березня по 2 квітня 2025 року при кафедрі менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР у двох навчальних групах тривали дистанційні курси підвищення кваліфікації за програмою "Педагогічні працівники (Викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки, старші майстри, майстри виробничого навчання) закладів професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти". Учасниками цієї групи стало понад 60 педагогів з різних закладів профтехосвіти Запорізької області, серед яких: викладачі предметів загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовки, старші майстри, майстри виробничого навчання.

За цей період слухачі мали нагоду познайомитися з міжнародними стандартами та практиками професійно-технічної освіти в умовах євроінтеграції; розглянути особливості реалізації дуальної освіти та навчання на робочому місці; усвідомити значення самооцінювання педагогічної діяльності для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗП(ПТ)О, опрацювати матеріали спецкурсів з психологічної та педагогічної тематики. Під час проходження курсів учасники активно співпрацювали на тематичних онлайн зустрічах, виконували залікові завдання, які сприяли вдосконаленню їхнього педагогічного досвіду та визначенню нових методичних завдань.

Досить потужним майданчиком для обміну досвідом стали вебінари з педагогічної практики, на яких учасники мали змогу обговорити актуальні у цей військовий час психолого-педагогічні проблеми та поділитися своїми методичними відкриттями та здобутками.

 Щиро вітаємо усіх слухачів із завершенням курсів підвищення кваліфікації, сподіваємось на подальшу плідну співпрацю у міжкурсовий період!

 

Куратори груп:

КМОП-14 – Гревцева Є.О.

КМОП-15 – Бабко Т.М.