Психологічна допомога

«Синдром відкладеного життя»

Сьогодні багато українців переживають «синдром відкладеного життя». Його особливістю є те, що людина проживає теперішнє як щось несправжнє. Життя сприймається як перевалковий пункт і момент, який треба перечекати. І від того, що людина немає можливості не те що планувати та впливати, а навіть прогнозувати своє майбутнє — відчуває роздратування, занепокоєння та значний стрес.

У МОЗ опублікували поради, які допоможуть пережити синдром відкладеного життя та знову віднайти сенс 

Вплив війни і кризових обставин відбувається щодня – навіть якщо ми це не одразу помічаємо. Навіть якщо ми далеко від місць активних бойових дій.

Одним із впливів, який зараз можуть відчувати Українці, є синдром відкладеного життя. Коли ми ніби ставимо життя на паузу в очікуванні сприятливого моменту. І від того, що не маємо можливості не те що планувати і впливати, а навіть прогнозувати свої майбутнє — відчуваємо роздратування, занепокоєння і навіть значний стрес.
Про синдром відкладеного життя в рамках ініційованої Олена Зеленська Всеукраїнської програми ментального здоровʼя розказала кандидатка психологічних наук, завідувачка лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України Yanina Omel'chenko





Немає коментарів:

Дописати коментар