Психологічна підтримка дітей




Державна служба якості освіти України рекомендує збірник психопедагогічних рекомендацій для роботи з дітьми 6–11 років, розроблений в межах міжнародного волонтерського мініпроєкту «Урок для дітей України» (під час і після війни) міжнародного проєкту «ОDNOWA/ОНОВЛЕННЯ» від громадської організації «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури» за участі фахівців Служби.

У практичних кейсах представлено авторський доробок команди вчителів шкіл, практичних психологів, науковців щодо організації та проведення ресурсних, пізнавально-творчих уроків для молодших школярів, вебінарів для батьків здобувачів освіти, організації ресурсно-освітнього простору в умовах першого місяця війни 2022 року. Напрацьовані поради покликані допомогти педагогічним працівникам підготуватися до проведення уроків в умовах війни, а також навчити учасників освітнього процесу запобігати виникненню тривожних станів та панічних атак, саморегулювати психоемоційні стани у дорослих та дітей.

Додатково:

  1. Психопедагогічні рекомендації для роботи з дітьми 6–11 років
  2. Осадченко І., Словік О., Барна М. Психопедагогічні рекомендації для роботи з дітьми 6–11 років (для вчителів початкової школи, які у час війни проводять уроки офлайн та онлайн; психологів; молодших школярів та їхніх батьків): У рамках міжнародного волонтерського мініпроєкту «Урок для дітей України» (під час і після війни). Умань: Громадська організація «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури», 2022. 41 с.

Як підтримати дітей під час війни? Як впоратися із тривогою в укритті? З турботою про батьків і освітян, які підтримують зв’язок зі своїми вихованцями, педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки запустили телеграм-канал «Підтримай дитину». На каналі ви зможете знайти прості рекомендації, ігри та розвиваючі вправи, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації.

Матеріали публікуються щоденно. На каналі вже опубліковано аудіоказки, словесні ігри, завдання для артикуляційної гімнастики та інші корисні матеріали.

Автори готують матеріали в текстовому форматі, які легко завантажити з нестабільним доступом до інтернету.

Бережіть себе та піклуйтеся про дітей, щоб мінімізувати для них можливі наслідки психологічної травми.

                                                          Анімаційний фільм для дітей 


Добрий день!

 

Ми - українсько-ізраїльська IT-компанія "Filancy Marketing" з офісами у Миколаєві.

Коли почалася війна, ми довго думали, чим можемо допомогти, крім волонтерської роботи в місті. І тоді нам прийшла ідея, яка ґрунтується на досвіді наших ізраїльських колег. Під час воєн Ізраїлю для ізраїльських дітей були створені анімаційні фільми, які пояснювали діткам, як поводитися під час війни, який захист у них є. І тоді ми вирішили, що варто зробити щось подібне для України.

Ми звернулися до наших партнерів, громадської організації Освіторія (https://www.facebook.com/osvitoria.media), яка розвиває освіту в Україні. Вони надали психологів, які допомогли розробити сценарій з огляду на специфіку психології українських дітей та ситуацію в Україні. 

І ми створили таку анімацію, якою хочемо з вами поділитися.

 

Посилання на YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=wNVwcJ9rrjA&t=2s

Посилання на Facebook

https://fb.watch/c59gZFm5XD/

 Підготовлено серію інформаційних матеріалів від Світлани Ройз для психологічної підтримки дітей:


Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті

Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною

Якщо батько чи мати захищає країну

Світлана Ройз: "Стресостійке дитинознавство". Я зібрала в одному місці те, що може знадобитись дорослим, поруч з якими є діти. Теорія, ігри, практичні знання. Те, що я публікувала, та нове. Мені так хочеться підтримати всіх батьків - вчителів - опікунів."

 Теми в цій брошюрі:
Безпека в укритті
Якщо у дитини істерика
Коли наснився кошмар
Шоковий стан дітей та дорослих
Що робити при панічній атаці
Ігри для зняття стресу
Ігри для відреагування агресії
Ігри, коли неможна шуміти
Ігри в укритті та посилання на відео з поробками
Реакції в стресі
У разі скорботи
Що може стабілізувати
Кроки адаптації до нового місця
Профілактика вигорання дорослих

Завантажити можна тут:
https://bit.ly/Дитинознавство

Щоб завантажити, треба дивитися через браузер.


Картки сили для дітей: завантажуйте й через гру допомагайте дітям ставати міцнішими

Завантажити їх можна за цим посиланням. Також дивіться інструкцію.


Картки містять зображенням тварин, птахів, риб, комах та різних об’єктів і явищ природи. На звороті є невеличкий опис із пропозицією до дії.

“Для цих карток я обирала образи, які знайомі майже всім дітям і які легко сприймаються ними в будь-якому віці. Картки можна використовувати як діагностичний чи терапевтичний інструмент, а також як гру. Вони придатні для індивідуальної та для групової роботи. Діти до восьми років часто ототожнюють себе з тваринами. Сила тварин – це сила життєвості для людини, своєрідний тотем, внутрішня метафора, що стає джерелом сили”, – пояснює Світлана Ройз.


ЯКДОПОМОГТИ ДІТЯМ НЕ ЛЯКАТИСЬ СИРЕН: ПОРАДИ ПСИХОЛОГИНІ СВІТЛАНИ РОЙЗ


Рекомендації ЮНІСЕФ

Як батькам підтримати дитину в укритті?

Як підтримати дитину, якщо ви опинились у зоні активних бойових дій

Як підтримати дітей у часи невизначеності та стресу. Поради для батьків

Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги сім'ям з дітьми, дітям, які перебувають/перебували у зоні збройного конфлікту

Підготовлено в межах виконання Проекту «Підтримка реформи соціального сектору в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Думки, під загальною редакцією Іванової О.Л., упорядників: д. мед. н. Пінчук І.Я., д.мед.н. проф. Хаустової О.О., к.психолог.н. Степанової Н.М., Чайки А.В., Пінчук А.О.

https://dszn-zoda.gov.ua/node/495

Активісти створили короткі анімаційні відео для дітей і дорослих із демонстрацією дуже простих вправ, що допоможуть заспокоїтися і психологічно себе підтримати.

Добірка складається з 20 роликів, їх можна завантажити за цим посиланням,  чи переглянути  на ютуб-каналі nus.org.ua.

”Стійкість для стійких” – назва всіх проєктів, які я створюю в цей час, – каже співавторка відео, сімейна й дитяча психологиня Світалана Ройз. – Ми створили 20 маленьких анімацій із 10-20-секундними вправами-практиками, щоб у стресових ситуаціях повертати собі спокій. Механізм стресу тілесний – у всіх практиках ми впливаємо на різні частини тіла, на м’язову активність, рухомість, робимо дихальні практики. 

У стресі та паніці ми відчуваємо себе безпорадними. Коли з’являється можливість щось самим робити, хоч на щось впливати – ми повертаємо собі силу”. 

Практики можуть виконувати як діти, так і дорослі. Окрім того, їх можна використати як вправи для руханок.

До кожної вправи подано просте пояснення, як вона діє на людину, що зможуть зрозуміти навіть діти.

  • Ідея: Світлана Ройз та Галина Титиш
  • Зміст практик: Світлана Ройз
  • Художнииця: Наталка Найда
  • Ілюстраторка: Майя Нгуєн
  • Озвучування: Марина Запорожець
  • Координаторка: Марина Маляренко
  • Команда аніматорів: Володимир Бабутін, Олександр Барилович, Марія Габ
  • Звукорежисер: Микита Барзішвілі
  • Артдиректор: Василь Дубовий
  • Окрема подяка: Ілля Філіпов і команда EdEra, ГO “Смарт Освіта”, Григорій Баран та Michel Taname

 Підбірка корисної інформації для батьків та опікунів від Національної психологічної асоціації України 

Ознайомитись

Всеукраїнський проект "СПІЛЬНО. Твоя підтримка поруч"

ГО «Центр психологічної допомоги «Конфіденс» запрошує доєднатися до безкоштовної онлайн-програми психологічної допомоги для

  • дітей до 18 років, які виховуються в альтернативних формах догляду чи мають особливі освітні потреби;
  • дорослих (які виховують дитину з особливими освітніми потребами; є батьками / опікунами альтернативних форм догляду);
  • родин, які постраждали через війну, в яких є діти з інвалідністю та ін.
Учасники зможуть відвідати практичні заняття (надання першої психологічної допомоги собі й дітям, реагування на незвичну поведінку дітей, практики відновлення тощо) та прослухати відеолекції. Родини, які виховують дітей з особливими освітніми потребами, матимуть змогу отримати індивідуальну консультацію (психологічну, юридичну).
Для участі потрібно зареєструватися на сайті  https://confidence.net.ua/
Всі деталі – у доданому файлі.

Програма відбувається в межах Всеукраїнського проекту "СПІЛЬНО. Твоя підтримка поруч" та програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).


Активності

Ізраїльська дитяча письменниця Гадасса Філд написала книжку для українських дітей.
Колеги, кризові психотерапевти з ITC Trauma_UA, додали ілюстрації, зробили переклад українською та рекомендації для батьків , як краще подати дітям основні ідеї, викладені в розповіді.
Автор книги  та спільнота психотерапевтів з ITC Trauma_UA  вдячні всім охочим  допомогти в розповсюдженні публікації (див. посилання), аби  розповідь стала доступною кожній українській дитині та її батькам, з надією, що ця невелика книжка трохи допоможе у щоденному та складному процесі подолання кризи. 
Активності під час повітряної тривоги: вправа "Покажи емоцію"

Переглянути відео


Батьківські навички. Підтримка дітей у подолання стресів. Робочий зошит

Цей порадник для батьків покликаний допомогти вам зрозуміти своїх дітей, щоб ви могли ефективно надавати їм необхідну підтримку та отримувати насолоду від батьківства.


“Trauma Surviving and Hope”
Шість буклетів у картинках серії “Trauma Surviving and Hope” створені разом з підлітками для підлітків і молодих людей віком від 12 до 25 років. 
Мета буклетів  –  допомогти молоді розпізнати психологічну травму і знайти для себе дієву психологічну підтримку, щоб подолати її. 
Основні теми: безсоння, проблеми з увагою і пам’яттю, біль, напади люті, агресії, уникнення оточення, смуток тощо. 
За цим покликанням ви знайдете буклети.
Ресурс з матеріалами для батьків про те, як вони можуть допомогти своїм дітям, що зазнали психологічної травми. За покликанням ви знайде матеріали українською мовою.

Немає коментарів:

Дописати коментар