середа, 28 лютого 2024 р.

Проведено вебінар для педагогів пілотних закладів проєкту всеукраїнського рівня «НУШ базова освіта»

 

27 лютого 2024 року викладачем кафедри менеджменту освіти та психології Тетяною Бабко (к.п.н, доцент) разом із Світланою Фокшею, методистом навчально-методичного центру, координаторкою регіонального проєкту «НУШ базова освіта» було проведено вебінар з теми «Прогнозування оцінювальної діяльності в структурі сучасного уроку нової української школи».

Захід організовано для педагогів пілотних закладів освіти в межах  реалізації ІІ формувального етапу інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

На вебінарі було розглянуто особливості системи оцінювання під час реалізації циклу базового предметного навчання НУШ, а також розкрито специфіку прогнозування видів оцінювальної діяльності на різних етапах сучасного (компетентнісного) уроку.

Під час міні-практикуму учасники заходу мали змогу обмінятися думками щодо вибору найоптимальніших інструментів оцінювальної діяльності до різних етапів компетентнісного уроку для учнів 7 класу та спрогнозувати способи їх застосування у різних освітніх галузях.

Тематичне опитування, проведене після завершення вебінару, допомогло з’ясувати напрями подальшої співпраці та  методичних розробок, актуальних для вчителів НУШ.

Світлини 

З матеріалами вебінару можна познайомитись на сайті 





вівторок, 27 лютого 2024 р.

Про завершення КПК практичних психологів

 З 05 по 23 лютого пройшли курси підвищення кваліфікації практичних психологів (досвід роботи до 2 років), які тільки розпочали свій професійний шлях. Освітня програма була розроблена саме для новопризначених фахівців, яка містила теми, спецкурси, які допомогли поглибити знання, відпрацювати навички, які на сьогодні необхідні для здійснення ефективної професійної діяльності практичного психолога.

Це були три тижня активного навчання та спілкування, обмін досвідом, підвищення рівня професійних компетентностей.

Викладачі курсу безмежно вдячні всім учасникам за відкритість, довіру, активну включеність, зацікавленість!

Чекаємо вас на заходах КЗ “ЗОІППО”ЗОР. Будемо раді зустрічі!  



понеділок, 26 лютого 2024 р.

Курси підвищення кваліфікації «Практичні психологи» (05.02 – 21.02.2024)

 З 5 лютого 2024 року відбулися курси підвищення кваліфікації практичних психологів за основною спеціалізацією. Слухачами КПК стали фахівці-психологи освітніх закладів області різного типу та різних форм власності.

Працюючі в асинхронному режимі, слухачі опановували теми фахових дисциплін дистанційного курсу, вдосконалювали свої знання та вміння щодо сучасних форм і методів роботи практичного психолога, надання психологічної допомоги особистості у складних умовах сьогодення.

Упродовж навчання фахівці-психологи брали активну участь у вебінарах, успішно опанували освітню програму, реалізували власні прагнення до саморозвитку і професійного зростання.

Дякуємо всім колегам за співпрацю!

Вітаємо із завершенням курсів підвищення кваліфікації керівників закладів загальної середньої освіти!

 

З 05 по 21 лютого 2024 року при кафедрі менеджменту освіти та психології тривали дистанційні курси підвищення кваліфікації за програмою "Керівники закладів загальної середньої та спеціалізованої освіти». Учасниками цієї групи стали директори, завідувачі філій, опорних шкіл з досвідом роботи більше 2 років.

Під час курсів учасники змогли познайомитися, активно працювали самостійно, проводили дискусії на  тематичних вебінарах, виконували залікові завдання, які сприяли оновленню та узагальненню їхнього професійного досвіду. За  цей період слухачі відвідали 8 вебінарів, активно співпрацювали під час групової роботи, познайомилися з матеріалами з актуальних для сучасних управлінців тем, успішно виконали усі залікові роботи, які допомогли їм узагальнити власний управлінський досвід і продумати перспективні завдання.

Адміністрація та педагогічні працівники усіх закладів освіти Запорізького регіону  у даний період тримають свій освітній фронт, працюючи у важких умовах війни, створюють  унікальний педагогічний досвід. Тому досить корисною, практично значимою  була відкрита залікова робота з управлінської практики, що проходила у форматі форуму «Управлінські лайф-хаки підтримки Запорізького освітнього фронту».

 Щиро вітаємо усіх слухачів із завершенням курсів підвищення кваліфікації, сподіваємось на плідну співпрацю у міжкурсовий період!

 Куратор групи КМОП-07 Бабко Т.М.








понеділок, 12 лютого 2024 р.

Ювілей Чарлза Дарвіна

12 лютого 2024 року відзначається ювілей Чарлза Роберта Дарвіна (1809 - 1882). З нагоди 215 річчя видатного англійського науковця на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР будуть проводитися наукові та науково-методичні заходи в межах Дня Дарвіна.

Викладачами Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в дистанційному режимі буде проведено 1 офлан - та 2 онлайн - тематичні науково-методичні заходи, присвячені різним аспектам розвитку педагогічної науки та практики в сучасних умовах. 

Кожний, хто братиме участь в онлайн-заходах безкоштовно отримає електронний сертифікат. 

Для отримання доступу на участь у них необхідно пройти реєстрацію.

Детальніше


Міжнародний день жінок і дівчат у науці

 Колеги, вітаємо з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці!!!

Бажаємо, щоб кожен день для вас був новим етапом в освоєнні знань та досягненні нових вершин, невичерпного джерела натхнення, професійних відкриттів і безмежного успіху! 



Про участь у заходах

 

9 лютого 2024 р. з нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат в науці у синхронному режимі проведено марафон ідей «Розбудова безпечного діяльнісного освітнього середовища в укритті: інноваційні стратегії та успішні практики». Організаторами заходу виступили науково-дослідні лабораторії та науковий відділ КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Захід відбувся на виконання завдань: Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, наказу МОН України від 14.02.2023 р. №164 «Про реалізацію інноваційного освітнього проєкту за темою «Організаційно-педагогічні умови функціонування та розвитку безпечної школи у воєнний/повоєнний час»), Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation, Меморандуму про співпрацю між КЗ «ЗОІППО» ЗОР України та The LEGO Foundation.

До участі у роботі марафону ідей долучились і викладачі кафедри менеджменту освіти та психології.

Детальніше



Також викладачі кафедри взяли участь у вебінарі «Проблема розуміння рушійних механізмів еволюції: формування наукового світогляду сучасної людини», присвяченому 215-річчю від дня нароження Чарльза Дарвіна


субота, 10 лютого 2024 р.

Шкільних психологів запрошують на навчання за програмою “Психосоціальна підтримка для освітян”

ГО “Смарт Освіта” запрошує практичних психологів шкіл на онлайн-курс із підвищення кваліфікації “Психосоціальна підтримка для освітян”.

Зареєструватися для участі всі охочі можуть за посиланням. Звертаємо вашу увагу, що кількість місць на тренінг обмежена.

Для перших груп психологів курс розпочнеться з 14 лютого 2024 року. Деталі про старт події для інших груп організатори повідомлять пізніше.

Навчання психологів і психологинь відбуватиметься дистанційно та міститиме 2 блоки:

1. теоретичний”, який передбачає навчання та здобуття необхідних для тренера знань і навичок (відбуватиметься в другу половину дня);

2. “практичний”, який передбачає відпрацювання на практиці з вчителями (у декілька етапів) здобутих знань у ролі тренера.

Як зазначають організатори, програма курсу адаптована до потреб системи освіти й спрямована на розвиток обізнаності педагогічних працівників/працівниць у темі психічного здоров’я, а також на формування навичок психосоціальної підтримки учнів і їхніх батьків/опікунів у часи війни. Матеріали тренінгу розроблені на основі УТПЗ [ред. – універсальний тренінг із психічного здоров’я].

Зокрема, до створення онлайн-курсу долучилися:

· фахівчині кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка та ГО “Центр практичної психології “For Life”;

· співавторкою тренінгової програми є сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз, яка в межах курсу проведе окремий тренінг,

·  матеріали для курсу надавали партнери з Americares Foundation, Inc.

Наприкінці навчання учасники та учасниці отримають персональні тренерські сертифікати про підвищення кваліфікації, засвідчені підписами Голови правління ГО “Смарт освіта”, обсягом 135 годин (4,5 кредиті ЄКТС).

Довідково:

Онлайн курс “Психосоціальна підтримка освітян” створено ГО “Смарт Освіта” у партнерстві з Americares Foundation, Inc. Матеріали тренінгу розроблені на основі УТПЗ командою науковиць Житомирського державного університету ім. Івана Франка та дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom. 

пʼятниця, 9 лютого 2024 р.

Стаємо сильнішими разом!

 09.02.2024  в межах  спільної ініціативи Швейцарсько-українського проєкту  DECIDE, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, МОН України та Міністерства відновлення України тренери  курсу «Стаємо сильнішими разом!» Тетяна Афанасьєва та Тетяна Кравченко взяли участь у консультаційній зустрічі з питань впровадження ресурсів ОДГ/ОПЛ в закладах освіти. Були розглянуті питання використання ОДГ/ОПЛ для дослідження прав людини та прав дитини, різноманітності і навчання емпатійного сприйняття інших.

Працюємо разом задля побудови демократичного громадянства та сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах  війни!




четвер, 8 лютого 2024 р.

До уваги закладів освіти!

  ГО «Ла Страда-Україна» оголошує прийом заявок на отримання закладами освіти допомоги для облаштування укриття закладу освіти (меблі, канцтовари, генератори, обігрівачі тощо). 

 Серед отриманих заявок протягом 1 півріччя 2024 року планується надати підтримку 10 закладам освіти.

 Для заповнення заявки перейдіть за посиланням 

       ❕❕❕ Заявки приймаються до 13 лютого 2024 року включно.  

 Умовою для підтримання заявки є: 

 ♢ надання допомоги закладам освіти які працюють в форматі офлайн/змішаному; 

  мають діюче укриття з відповідними дозвільними документами; 

  не отримували допомогу для облаштування укриття протягом минулого року. 

 Відібрані заклади освіти буде проінформовано до 23 лютого 2024 року.

Допомога надається в рамках проєкту «Попередження ґендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини» за підтримки донорської організації «Хліб для світу».

День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)

 6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 

 Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Шановні колеги!

 Пропонуємо долучитися до вікторини, яка присвячена Всесвітньому Дню Безпечного Інтернету (06-16.02)

 Участь у вікторині добровільна.

 Необхідно виконати декілька інтерактивних завдань з питань безпечної поведінки в Інтернеті.

 За результатами вікторини Ви набираєте певну кількість балів та маєте можливість отримати цифровий бейдж.

https://ele.zp.ua/training/course/view.php?id=887

субота, 3 лютого 2024 р.

КПК "Керівники (директори, заступники), завідувачі кафедр, відділів та лабораторій, методисти закладів професійної, професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти"

У період з 15 по 31 січня 2024 р. в дистанційному форматі навчання на базі кафедри менеджменту освіти та психології КЗ ЗОІППО ЗОР відбулось підвищення професійної майстерності керівників (директори, заступники), завідувачів кафедр, відділів та лабораторій, методистів закладів професійної, професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти Запорізького регіону. Це були 2.5 тижня активного навчання та спілкування, обмін досвідом, підвищення рівня професійних та управлінських компетентностей.


Викладачі курсу безмежно вдячні всім учасникам за відкритість, довіру, активну включеність, сміливість, навчання навзаєм та спільнотворчість!

Бажаємо учасникам втілення всіх професійних задумів! Всім нам найближчої ПЕРЕМОГИ! Бережіть себе і своїх близьких!


пʼятниця, 2 лютого 2024 р.

Завершилися курси підвищення кваліфікації керівників закладів загальної та спеціалізованої освіти

 

31 січня
2024 р. завершилися 90-годинні курси підвищення кваліфікації за програмою «Керівники закладів загальної середньої та спеціалізованої освіти (Директори, завідувачі філій, опорних шкіл)" (вперше призначені)».

Слухачам була надана можливість проходити КПК у зручному для них режимі: синхронно чи асинхронно, адже вони мали постійний доступ до навчально-методичних матеріалів КПК й відеозаписів вебінарів.

Онлайн-зустрічі були присвячені таким важливим і актуальним питанням як: організація якісного інклюзивного навчання в закладах освіти; реалізація педагогіки партнерства; антикризове управління закладом освіти; система оцінювання здобувачів загальної середньої освіти: сучасні підходи та технології; удосконалення фандрайзингової діяльності в закладах освіти; формування команди та розвиток корпоративної культури закладу освіти. В межах КПК слухачам для вивчення були запропоновані й інші теми та спецкурси, спрямовані на підвищення їх загальних і професійних компетентностей.

Попри складні умови сьогодення, слухачі продемонстрували високий рівень професіоналізму, відповідальності й прагнення до професійного розвитку! Наданий слухачами по завершенню КПК зворотній зв'язок є надзвичайно важливим для визначення освітніх потреб керівних кадрів закладів освіти з метою удосконалення механізмів їх задоволення під час КПК та підвищення якості післядипломної освіти в цілому.

четвер, 1 лютого 2024 р.

«Резилієнтність дітей і педагогів: пошук ресурсів та стратегії відновлення»

 В межах онлайн заходів «Освітнього марафону», організованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників Енергодарської міської ради для педагогічних працівників свого міста, 31 січня 2024 року доцентом кафедри менеджменту освіти та психології, кандидатом психологічних наук Юлією Чемодуровою проведено вебінар на тему «Резилієнтність дітей і педагогів: пошук ресурсів та стратегії відновлення». Ця зустріч стала логічним продовженням жовтневих заходів, присвячених проблемі психологічного здоровя учасників освітнього процесу в умовах війни. Підчас вебінару понад 60 учасників мали нагоду професійного спілкування з питань плекання власної резильєнтності (психологічної стійкості) та створення умов для розвитку стресостійкості дітей, пошуку внутрішніх та зовнішніх ресурсів для подолання різних стресових станів, стратегій відновлення після стресу.