понеділок, 16 грудня 2024 р.

Про проведення ІІ етапу у 2024 році моніторингового дослідження організації освітнього процесу у закладах фахової передвищої та вищої освіти

 Шановні колеги!

Державна служба якості освіти України (далі – Служба) висловлює подяку всім, хто взяв участь в онлайн-опитуваннях з питань організації освітнього процесу та якості навчання в умовах воєнного стану, проведених у 2024 році. Повідомляється, що за підсумками першого етапу дослідження був підготовлений звіт, а також оприлюднено інформаційно-аналітичні матеріали на  офіційному вебсайті за посиланням.

Результати першого етапу дослідження показали, що заклади фахової передвищої та вищої освіти продовжують демонструвати високу гнучкість та адаптивність, забезпечуючи належний рівень надання освітніх послуг в умовах воєнного часу. Загалом, враховуючи безпекову ситуацію в регіонах та індивідуальні потреби учасників освітнього процесу, у ІІ півріччі 2023/2024 навчального року заклади освіти ефективно організували свою діяльність.

Також зазначається, що матеріали за результатами досліджень надіслані для інформування Міністерству освіти і науки України, а також іншим заінтересованим сторонам, що провадять діяльність, спрямовану на підтримку української освіти у воєнний період.

Зважаючи на результати обговорення та виявлені як позитивні тенденції, так і проблеми, які стали спільними для освітньої системи, Служба у грудні 2024 року реалізує другий етап моніторингового дослідження базових аспектів організації освітнього процесу (якості, безпеки та ресурсів).

Основним інструментом дослідження є визначення індексу задоволеності учасників освітнього процесу організацією навчання (застосовується Службою від 2020 року), який у 2024 році внесений до індикаторів досягнення Цілей сталого розвитку в Україні (розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.11.2024 No 1190-р затверджено завдання щодо досягнення Цілей сталого розвитку на період до 2030 року та індикатори їх досягнення). В основу цього інструмента закладено підхід ACSI, або американський індекс задоволеності споживачів, що показує рейтинг, який ґрунтується на аналізі бажань і очікувань споживача, як він сприймає ціну та якість (у нашому випадку – якість освітніх послуг).

З огляду на викладене інформуємо, що з 10 до 20 грудня 2024 року проводитиметься друге у поточному році онлайн-анкетування здобувачів освіти та викладачів закладів фахової передвищої та вищої освіти країни з окреслених питань.

Анкети є анонімними, а зібрані дані будуть аналізуватися та оприлюднюватися лише в узагальненому вигляді. Інформація про конкретні заклади освіти та респондентів, що взяли участь в опитуванні, не буде відображатись у звіті.

Анкети будуть доступні з 10 до 20 грудня 2024 року за посиланнями:

Для студентів

Для викладачів


Детальніше

Немає коментарів:

Дописати коментар