середа, 11 грудня 2024 р.

Тренінги для управлінців

 Протягом трьох місяців з 14 жовтня по 6 грудня 2024 року при кафедрі менеджменту освіти та психології тривала тренінгова підготовка керівників закладів освіти Запорізької області до розбудови НУШ у базовій школі. Навчання здійснювалось за розробленою науково-педагогічними працівниками кафедри тренінговою програмою «НУШ у циклі базового предметного навчання (7-9 класи): управлінський супровід».

До тренінгів, що проходили в дистанційному форматі долучилося 315 представників управлінських команд з різних територіальних громад Запорізької області. Під час навчання учасники тренінгу змогли розглянути особливості реалізації основних векторів розвитку закладу освіти в умовах впровадження нового циклу НУШ.

Так, навчальна співпраця з викладачкою Тетяною Бабко (к.п.н., доцент) під час проходження першого модуля «Наступність впровадження НУШ в базовій середній освіті: від адаптаційного до базового предметного навчання» сприяла усвідомленню представниками управлінських команд провідних методичних засад запровадження наступності впровадження Державного стандарту базової середньої освіти: від адаптаційного до базового предметного навчання, а також допомогла окреслити провідні управлінські завдання з організації освітнього процесу на цьому етапі.

Участь у навчальних заняттях другого модуля «Управління змінами в умовах упровадження Державного стандарту в циклі базового предметного навчання» під керівництвом Євгенії Гревцевої (к.н.держ.упр., доцент) сприяла вдосконаленню управлінських компетентностей та навичок створення освітньої програми для 7-9-их класів та більш вправному застосуванню сучасних технік під час ухвалення ефективних колективних рішень щодо організації освітнього процесу в циклі базового предметного навчання.

Проходження разом з Тетяною Кравченко (к.н.держ.упр., доцент) третього модуля «Розбудова безпечного середовища в НУШ в циклі базового предметного навчання (7-9 класи)» було спрямовано на вдосконалення умінь управлінців до застосування сучасних норм законодавства під час організації безпечного освітнього середовища; здійснення моніторингу ефективності безпекових заходів та забезпечення психолого-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу під час розбудови НУШ в умовах військового стану.

Під час рефлексивного аналізу змісту свого навчання учасники відмічали ряд методичних здобутків, які будуть використовувати у власній професійній управлінській діяльності, серед яких: техніку самооцінювання результативності управлінських дій з організації освітнього процесу в циклі базового предметного навчання НУШ; Алгоритм управлінських дій щодо вдосконалення провідних напрямів організації освітнього процесу; Симулятор для розробки навчального плану; методику планування сучасного компетентнісного уроку; підбірку нормативних документів щодо організації безпечного освітнього середовища в умовах військового стану.

Було також відмічено ряд питань, які потребують більш глибшого подальшого розгляду, це зокрема: організація ефективної співпраці між вчителями різних предметів; аналіз впливу змін освітнього процесу на результативність навчальних досягнень учнів; специфіка вдосконалення системи оцінювальної діяльності в НУШ тощо.

Таким чином, сподіваємось, що участь представників управлінських команд у цьому тренінгу допоможе керівникам ЗЗСО та їх заступникам систематизувати теоретичні та методичні засади розбудови НУШ у 7-9 класах; позитивно сприятиме створенню якісних і ефективних умов реалізації освітнього процесу в циклі базового предметного навчання.





Немає коментарів:

Дописати коментар